اگزما

اگزما

 

نوعی باکتری که در حالت عادی در پوست همه افراد زندگی می کند و STAPHYLOCOCCUS نام دارد به عنوان عامل اصلی در بروز این بیماری محسوب می شود. خاراندن پوست به هنگام ابتلا به اگزما می تواند لایه بیرونی پوست را از بین ببرد و راه ورود این باکتری ها به بدن را آزاد کند.

 هنگام شیوع اگزما، پوست حالت خارش، خشکی و تورم به خود می گیرد و قسمت درگیر ضخیم‌ می شود و در اثر التهاب‌ مزمن‌  پوسته پوسته می شودو در بیشتر مواقع قرمز رنگ و دردناک می شود. در برخی مواقع ممکن است این تورم های پوستی بسیار دردناک و شدید شود و خونریزی از پوست بیمار را به همراه داشته باشد. اگزما می تواند در هر قسمتی از بدن شیوع پیدا کند، اما به هر حال منطقه هایی که بیشتر احتمال بروز این بیماری برای آنها وجود دارد شامل آرنج، مچ دست و پشت زانوها می شود. ممکن است این عارضه بر روی صورت بچه ها یا به عبارت دیگر بر روی گونه های آنها نمایان شود.

انواع‌ آن‌ عبارتند از: اگزمای‌ آتوپیک‌، که‌ در افرادی‌ که‌ مستعد آلرژی‌ هستند رخ‌ می‌دهد و خصوصاً در شیرخواران‌ شایع‌ است‌؛ اگزمای‌ سکه‌ مانند، که‌ در بزرگسالان‌ رخ‌ می‌دهد و علت‌ آن‌ ناشناخته‌ است‌؛ اگزمای‌ دست‌، که‌ معمولاً در اثر تحریک‌ با یک‌ ماده‌ تحریک‌کننده‌ ایجاد می‌شود.

استرس وعادت ماهانه برای خانم ها  و برخی از انواع غذاها وتغییرات آب و هوایی و سابقه‌ بیماری‌ آلرژیک‌ و واکنش‌ دارویی‌

پارچه‌های‌ ازجنس الیاف‌ مصنوعی‌ که‌ عرق‌ بدن‌ را نگه می دارد.  از عواملی هستند که ممکن است اگزما را تشدید کند.

 

بهترین درمان هایی که برای بیماری اگزما وجود دارد شامل کرم های نرم کننده، پمادها، نرم کننده های مایع برای شستشوی محل مورد نظر، کرم های آنتی بیوتیکی و ... می شود. اگر محل بروز اگزما بر روی پوست شما بسیار خارش دارد و پس از مصرف داروهای یاد شده هنوز درمان نشده است، باید هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید. اگرچه بیماری اگزما نمی تواند به طور کامل درمان شود، می توان آن را در حالتی نگه داشت که بیشتر پیشرفت نکند. به هر حال هر فردی می تواند با نخاراندن پوست، کاهش استرس، دوری از عوامل بروز اگزما، استفاده از روش های درمانی موجود و ... خود را در مقابل این عارضه ایمن کند.

مواد غذایی زیر برای افرادی که به اگزما مبتلا هستند، مفید است:

میوه ها و سبزیجات:                       

میوه ها و سبزیجات مهم ترین تامین کننده های آنتی اکسیدان ها در بدن هستند. آنتی اکسیدان ها مواد مغذی ای هستند که به توانایی بدن شما برای دفاع و حمایت از خودش در برابر بیماری ها و عفونت ها کمک می کنند.

ویتامین C آنتی اکسیدانی که به وفور در میوه ها و سبزیجات رنگی یافت می شود، می تواند به عنوان یکی آنتی هیستامین و کاهش دهنده ی علائم اگزما نیز مطرح شود.

میوه ها و سبزیجاتی که از نظر ویتامین C غنی هستند، عبارت اند از: توت فرنگی، دیگر توت ها، مرکبات، طالبی یا گرمک، کیوی، گوجه فرنگی، سیب زمینی پخته شده با پوست، سیب زمینی شیرین، سبزیجات برگ دار، کلم بروکلی، کلم بروکسل و فلفل دلمه ای قرمز

ماهی های چرب همچنین منبع فوق العاده ای از نظر عنصر روی نیز هستند.

ماست:

  ماست علاوه بر تأمین مقادیر قابل قبولی از کلسیم، ویتامین D   و پروتئین، پروبیوتیک هایی را نیز در دسترس بدن قرار  می دهد. پروبیوتیک ها باکتری های "سالم" و یا "دوست"    هستند که به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند.

 

 

5 روز آب رایگان

آب سالم بدن سالم

تنها راز طول عمر و سلامتی ژاپنی ها بعد از 40 سال کشف شد.

آیا میدانستید %97 از غذاهایی که می خوریم بازماندهای اسیدی دربدن دارد.

آیا می دانید با آب قلیایی هرگز مریض نمی شوید؟

آیا می دانید نوشیدن آب قلیایی تا چه اندازه می تواند قند خون شما را کاهش دهد؟

آیا می دانید آب قلیایی چه تاثیری بر سلول های سرطانی می گذارد؟

آیا می دانید آنتی اکسیدان ها چه ویژگی هایی برای جوانی و شادابی شما دارد؟

آیا می دانید چگونه می توان روند پیر شدن را کاهش داد؟

آیا می دانید کم حجم بودن آب قلیایی چه تاثیری بر دفع سموم از دستگاه گوارش دارد؟

آیا می دانید درمحیط اسیدی  با رسوب عناصرچربی به جداره رگها نارسایی های قلبی ومغزی بروز می کند؟

یک تماس = با دریافت یک بطری آب قلیایی ،کاتالوگ دستگاه وDVD  اطلاع رسانی به صورت رایگان

22754684-22754467-09123946830

میدان تجریش-خیابان فنا خسرو-پلاک 43 طبقه 2

آب سی روز رایگان

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
زهره

[تایید] [تایید] [رویا]